„Robocop” – powrót znanej sensacji z 1987 roku

Każdy, kogo w latach osiemdziesiątych zajmowały dostępne na kasetach video filmy sensacyjne (a było ich wtedy trochę), doskonale pamięta „Robocopa” z roku 1987 z Peterem Wellerem w roli głównej. Film był świetny i wbrew pozorom wcale aż tak mocno się nie zestarzał. Kto chciałby przypomnieć sobie historię o tym dość nietypowym policjancie, może sięgnąć ponownie do starej wersji, albo zerknąć na odnowioną odsłonę filmu.

RobocopGatunek: Akcja, Sci-Fi

Reżyseria: José Padilha

W roli głównej: Joel Kinnaman

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 6

Śladami fabuły

W filmie przenosimy się do roku 2028. OmniCorp to korporacja będąca wielkim potentatem w sektorze robotyki. Maszyny produkowane przez OmniCorp świetnie spełniają swe zadanie w armii. Ambicją korporacji jest wypuszczenie robotów w miasto celem zwalczania przestępczości. Aby przetestować pomysł, OmniCorp ożywia śmiertelnie zranionego policjanta, po czym wyposaża go w zbroję i wypuszcza w miasto.

„Robocop” w nowym wydaniu

Kino zmienia się z każdą dekadą we wszystkich swych aspektach. Jak więc nie sposób się nie domyśleć, „Robocop” sprzed lat jest zupełnie inny niż dzisiejszy. Dla jednych będzie to wadą (zwłaszcza dla osób z ogromnym sentymentem podchodzących do filmów tamtej klasy i tamtych lat), dla innych znowuż zaletą. Jeszcze inni obejrzą go i nie będą porównywać z pierwowzorem, a ocenią wedle własnej niezakłóconej opinii. Jaki jest nowy „Robocop” oprócz tego, że jest inny niż dawny? Jest po prostu dobry, a z tym, jak wiadomo różnie bywa w przypadku remake’ów. Nie brakuje mu świetnego tempa, trzymającej w napięciu akcji. Widzowie znajdą tu również wątki satyryczne. Jest tu także widoczna ironia względem wielkich korporacji, mediów, świata, w którym na każdym kroku jesteśmy kontrolowani. Generalnie, świat przyszłości ukazany jest w bardzo ciekawym stylu, perypetie głównego bohatera poprowadzone są sprawnie. Z całą pewnością można powiedzieć, że jest to remake udany.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: AkcjaSF i Fantasy

Tagi: , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz