Serial: Gra o Tron sezon 2 (2013)

Wśród wielu amerykańskich serialów telewizyjnych zaliczanych do gatunku fantasy znajduje się serial „Gra o tron”. Serial ten powstał już w kilku seriach. Jedną z nich jest seria 2. Gra o tron sezon 2 to dziewięć odcinków, które tworzą spójną całość. Odcinek pierwszy zatytułowany został „Wspomnienie z północy”.

gra-o-tron-sezon-2Gatunek: Fantasy

Reżyseria: Thomas McCarthy

W rolach głównych: Mark Addy, Sean Bean, Alfie Allen, Emilia Clarke oraz Charles Dance

Produkcja (kraj): Stany Zjednoczone

Średnia ocena polskich widzów: 5 +

Robb Stark, jeden z głównych bohaterów serii, toczy tutaj dalej wojnę z Lannisterami. Tyrion udaje się do Królewskiej Przystani, gdzie obejmuje urząd namiestnika. Z kolei Stannis Baratheon  czyni coraz dalej idące przygotowania do najazdu, które mają mu pomóc w odzyskaniu utraconego niegdyś tronu. W przygotowaniach tych pomaga mu Melisandre, która jest kapłanką ognia. Kolejne odcinki rozwijają wątki, które zostały rozpoczęte w pierwszym odcinku serii drugiej. Do gry w serialu zostali zatrudnieni tacy aktorzy, jak Mark Addy, Sean Bean, Alfie Allen, Emilia Clarke oraz Charles Dance.

Głównym reżyserem serialu jest Thomas McCarthy. Każdy odcinek serialu trwa sześćdziesiąt minut. Film produkowany jest na terenie Stanów Zjednoczonych w związku z tym w oryginalne dostępny jest w języku angielskim. Mówiąc o tym filmie warto wspomnieć, że z całą pewnością nie jest to produkcja, którą można polecić dzieciom. Producenci zaznaczają, że film powinien być dostępny dopiero od osiemnastu lat. Serial produkowany jest przez HBO co dla wielu widzów jest wystarczającą rekomendacją aby produkcję tą obejrzeć. Film zachwyca wspaniałymi kostiumami, świetną grą aktorską oraz wspaniałymi plenerami.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Seriale

Tagi: , , , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz