Serial: Ranczo. Sezon 2 (2008)

W drugim sezonie jednego z najbardziej popularnych polskich seriali widzowie znają już Lucy Wilską, dziedziczkę dworku w Wilkowyje. Przeleciała przez ocean, aby zobaczyć co też babcia zostawiła jej w spadku. Początkowo chciała dworek sprzedać, ale jak wielu przed nią i zapewne po niej, poczuła to „coś” i zdecydowała się osiąść na wsi.

Gatunek: Serial

Reżyseria: Wojciech Adamczyk

W rolach głównych: Cezary Żak, Ilona Ostrowska, Paweł Królikowski

Produkcja (kraj): Polska

Średnia ocena polskich widzów: 5-

Po pierwszej serii widzowie znają także dwóch, bardzo charakterystycznych, bohaterów: miejscowego księdza i jego brata, który pełni urząd wójta Wilkowyje. ,,Ranczo. Sezon 2” obfituje w nową garść opowieści prosto z polskiej wsi. Na pierwszy rzut oka czas się tam zatrzymał, nic się nie dzieje, a ludzie wiodą sobie prosty, codzienny żywot. Aby zagłębić się w to pozornie sielankowe życie, trzeba jednak wejść do środka, stać się członkiem lokalnej społeczności. Tak zrobiła główna bohaterka serialu ,,Ranczo” i odkryła, że pod cienką warstwą pozorów kryje się wielowarstwowa sieć powiązań i intryg. Cechują one wszystkie społeczności, jednak w szczególności dają się odczuć w małych, lokalnych grupach.

Serial ukazuje wiejskie życie na wschodzie Polski. Czy jest ono ukazane stereotypowo? Zapewne po części tak. Jednak twórcom serialu oddać trzeba również sprawiedliwość w kwestii nieprzesadzania w ukazywaniu prowincjonalnej egzystencji. Zachowują oni ciągłość fabuły dzięki kolejnym wydarzeniom, rozgrywającym się w małej miejscowości, bez zbędnego nacisku na ukazanie stereotypu ,,nierozgarniętych” ludzi ze wsi.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Seriale

Tagi: , , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz