Serial: Siła wyższa (2013)

„Siła wyższa” to serial telewizyjny wydany przez TVP, który do tej pory doczekał się jednego sezonu i z tej okazji został wydany na DVD, jako kolekcja płyt skierowana do fanów serialu oraz osób, które jeszcze nie miały okazji go obejrzeć.

Gatunek: Serial

Reżyseria: Wojciech Adamczyk

W rolach głównych: Anna Dereszowska, Piotr Grabowski, Piotr Fronczewski i inni

Produkcja (kraj): Polska

Średnia ocena polskich widzów: 4 –

Opis filmu:

„Siła wyższa” jest serialem komediowym, przedstawiającym z przymrużeniem oka spór na tle religijnym. Przedstawia on klasztor w trochę podupadłym stanie, umieszczony gdzieś na prowincji. Żyje w nim wyłącznie czterech mnichów, którymi opiekuje się siostra Bazylia i Franek, złota rączka. Wiedzie im się stabilnie i bardzo spokojnie, do czasu, kiedy ktoś wykupuje sąsiadującą z klasztorem ruderę i otwiera w niej zakątek buddyjski.

Okazuje się, że za wszystkim stoi biznesmen, który postanowił odmienić swoje życie i prowadzić warsztaty buddyjskiej relaksacji. Jego sprowadzenie się wraz z córkami oraz mistrzem buddyjskim Tashim G oraz jego wyznawczynią Teresą wprowadzają chaos do spokojnego życia mnichów, którzy postanawiają coś z tym zrobić. Wypowiadają więc walkę innowierczym praktykom.

Serial do kupienia pod tym linkiem.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Serial: Siła wyższa (2013), 5.0 out of 5 based on 1 rating

Kategoria: Seriale

Tagi: , , , ,

Kto to napisał?

Komentarze (1)

  1. Karina pisze:

    Bardzo fajny serial, szkoda, że nie ma kontynuacji (chyba, że coś się zmieniło?) Oglądałam przede wszystkim dla Fronczewskiego, ale wszyscy aktorzy dali tutaj popis swoich umiejętności aktorskich. No i przede wszystkim na uwagę zasługuje nietypowa fabuła i specyficzni bohaterowie;)

Zostaw swój komentarz