To nie jest zwykła historia, to brawurowa opowieść o nadprzyrodzonych umiejętnościach – film „Lucy” już na DVD!

Wśród wielu nowych produkcji kinowych zdecydowanie wyróżnia się film Luca Bessona „Lucy”, mający za kilka dni premierę na DVD, a w polskich kinach wyświetlany od sierpnia bieżącego roku. Już przed premierą kinową uwagę zwracało zarówno nazwisko reżysera, Luca Bessona, jak i odtwórczyni głównej roli, Scarlett Johansson.

Genialny francuski reżyser

Lucy

Lucy

Luc Besson to bez wątpienia najwybitniejszy obecnie przedstawiciel francuskiej kinematografii, twórca tak genialnych obrazów, jak „Nikita” czy „Leon zawodowiec”. Pierwszym europejskim przebojem w jego twórczości okazał się „Wielki błękit”, film o bardzo osobistym charakterze, nawiązujący do młodzieńczych fascynacji i zawierający spektakularne podwodne zdjęcia oceanu. Po nim reżyser nakręcił słynną „Nikitę”, która podbiła również rynek amerykański i doczekała się różnych o wiele mniej udanych naśladownictw oraz „Leona zawodowca”, w którym niezapomnianą kreację stworzył Jean Reno. Oba te utwory ugruntowały międzynarodową sławę reżysera i weszły na stałe do kanonu światowego kina. Miliony widzów na zawsze zapamiętają kilka najbardziej charakterystycznych scen czy obrazów, jak chociażby scena, w której Nikita prowadząc przez zamknięte drzwi łazienki na pozór zwyczajny dialog z kochankiem, jednocześnie składa karabin i oddaje śmiertelny strzał przez okno do wskazanego przez jej zleceniodawcę człowieka. Następnie pojawił się „Piąty element”, film z gatunku SF, który choć nie zdobył specjalnego uznania krytyków, to jednak cieszył się ogromną popularnością wśród widzów na całym świecie.

Najnowszy film Luca Bessona, „Lucy” to również obraz mieszczący się w szerokim nurcie science fiction. Autor scenariusza i reżyser z całą pewnością stanowił swoisty magnes przyciągający do kina wielu widzów, podobnie jak grająca główną rolę Scarlett Johansson, czy sławny i lubiany amerykański aktor Morgan Freeman, o którym dodatkowo wiadomo, że pasjonuje się tego typu tematyką. Film rzeczywiście zgromadził dużą widownię i należy się spodziewać, że równie wielkim zainteresowaniem będzie się cieszyło wydanie na DVD. Krytycy jednak kręcą nosami, nie podobają im się bowiem pseudonaukowe teorie dotyczące funkcjonowania ludzkiego mózgu. Tymczasem zamiast polemizować z rzeczywiście obalonymi już przez naukę mitami, trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z filmem akcji, znakomicie zrealizowanym, z charyzmatyczną bohaterką, która dzięki nadludzkiej sprawności swego umysłu pokonuje armię mężczyzn. Zaletą filmu jest zręcznie opowiedziana historia, która, jeśli nie zaczniemy jej traktować śmiertelnie poważnie, z naukowego punktu widzenia, jest atrakcyjna i wciągająca. Oto na skutek zbiegu okoliczności chirurg zaszywa w ciele Lucy pakunek z narkotykiem, który przedostaje się do organizmu i wywołuje niespodziewaną reakcję – dziewczyna zaczyna wykazywać niezwykłe umiejętności telepatyczne, telekinetyczne,  kontroli nad materią i niesłychanie rozległą wiedzę.

Ten film trzeba po prostu obejrzeć na DVD i dać wyraz swoim odczuciom, do Waszej dyspozycji są komentarze, lajki, share.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: SF i Fantasy

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz