„Wilk z Wall Street”, czyli opowieść mocno w stylu Scorsese’a

Martin Scorsese to jeden z największych reżyserów współczesnego kina. „Taksówkarz”, „Wściekły byk”, „Chłopcy z ferajny” – by wymieniać dalej wspaniałe dzieła tego twórcy. Jak się okazuje, nadal Scorsese robi znakomite filmy, a najlepszym przykładem jest tu „Wilk z Wall Street”, który nie dość, że mocno trafił w gusta widzów, to jeszcze otrzymał kilka prestiżowych nagród i nominacji.

Wilk z Wall StreetGatunek: Biograficzny, Komedia kryminalna

Reżyseria: Martin Scorsese

W roli głównej: Leonardo DiCaprio

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 8

Leonardo DiCaprio i jego znakomita gra

Leonardo DiCaprio jest przykładem aktora, którego rozwój artystyczny widoczny jest wraz z każdym nowym filmem. W „Wilku z Wall Street” aktor wciela się w postać Jordana Belforta, maklera, który krok po kroku wspina się na sam szczyt finansowego świata. Ogromne pieniądze, jakie zaczynają towarzyszyć Belfortowi sprawiają, że mężczyzna nie stroni od zbytków. Pije drogie alkohole, bierze najlepsze narkotyki, rozbija się po jachtach, spotyka z najpiękniejszymi kobietami.

Droga do tak ogromnych pieniędzy oczywiście nie mogła być pozbawiona oszustw i malwersacji. Z czasem Belford staje się prawdziwym wirtuozem w naginaniu prawa i uzyskiwaniu tym samym coraz większych kroci. Bohater nie cofa się przed niczym, przez co w końcu skupia na sobie uwagę FBI. DiCaprio w roli człowieka, który mając dużo, chce coraz więcej, i więcej wypadł wręcz zachwycająco, co zresztą zostało ukoronowane Złotym Globem.

Świetny klimat, znakomita opowieść

„Wilk z Wall Street” to dzieło filmowe zasługujące na najwyższe laury. Jest to nie tylko doskonale skonstruowana opowieść o człowieku, jego próżności, żądzy pieniądza i losu, jaki go spotyka z uwagi na to, iż nie potrafi w pewnym momencie powiedzieć stop, ale i opowieść nasycona kapitalnym klimatem. Całość niepozbawiona jest komicznego, właściwego niektórym filmom Scorsese tonu (wspomnieć tu należy chociażby „Chłopców z ferajny”). Wartki sposób prowadzenia opowiadania filmowego może sięnaprawdę podobać.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Komedie

Tagi: , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz