Witaj w klubie – film, który zgłębia problem HIV tkwiący w ludziach i ich poglądach

Często zdarza się, że widzowie nie do końca zgadzają się z decyzją Akademii i po prostu uznają, że filmy, jakie otrzymują Oscary, nie są zbyt porywające, ani pod względem fabuły, ani pod względem postaci. Jednak zupełnie inaczej może być w przypadku „Witaj w klubie”, gdzie doskonale zagrał zarówno Matthew McConaughey, jak i Jared Leto, którzy obaj otrzymali po statuetce za kreacje wspaniałych ról w tej niezwykle interesującej produkcji.

Witaj w klubieGatunek: Biograficzny, Dramat

Reżyseria: Jean-Marc Vallée

W roli głównej: Matthew McConaughey

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 8

HIV i problem społeczny

Nie da się ukryć, że tematem przewodnim, wokół jakiego zawiązana jest cała akcja, jest HIV, choroba, która zbiera ogromne żniwo i budzi z jednej strony strach, a z drugiej jest sposobem na to, by zarobić. Tak właśnie postępują koncerny farmaceutyczne, traktując chorych, jak swego rodzaju króliki doświadczalne. Główny bohater nie jest co prawda aniołkiem, jednak możemy poznać jego dwa oblicza, hulaki, jak również osoby, która przeżywa życiowy dramat, kiedy dowiaduje się o tym, że jest nosicielem wirusa, będącego wyrokiem śmierci.

Zaskakująco dobry film

Film zdecydowanie zebrał zasłużone nagrody, chociaż wydaje mi się, że na początku nikt się tego nie spodziewał. Biorąc chociażby pod uwagę to, że reżyserem jest Jean-Marca Vallee, człowiek, który nakręcił tak naprawdę dopiero swój drugi film w USA. W dodatku filmów o tej tematyce już było całkiem sporo, więc wcale nie jest łatwo przedstawić historię dwojga ludzi, nawet na tle poglądów społecznych, w sposób świeży i realistyczny. Jednak cała ekipa spisała się wyśmienicie, nie zapominając tutaj o scenarzystach, którzy napisali bardzo dobre dialogi, sprawiające, że akcja po prostu jakby sama się nakręca, bez żadnych specjalnych wtrąceń. Jest to więc jeden z tych filmów, jakie koniecznie trzeba zobaczyć, jeśli nie ze względu na samą tematyką, to po prostu, by docenić wspaniałą robotę fachowców, którzy znają się na dobrym kinie.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Dramat

Tagi: , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz