„Zakazane imperium” – serial, do którego z chęcią się powraca

Jaki jest przepis na udany serial gangsterski? Wystarczy, że w ekipie produkcyjnej znajduje się Martin Scorsese, nieoceniony twórca takich filmów, jak: „Chłopcy z ferajny”, „Kasyno” czy „Gangi Nowego Jorku”. Miłośników „Zakazanego imperium” oraz osoby, które chciałyby poznać jeden z najlepszych seriali ostatnich lat, warto zaprosić do kolekcjonowania kolejnych sezonów na DVD. Ostatnio miała miejsce premiera czwartej serii serialu.

Zakazane imperium

Zakazane imperium

Gatunek: Dramat, Kryminał, Gangsterski

Reżyseria: Różni reżyserzy

W roli głównej: Steve Buscemi, Michael Pitt, Kelly MacDonald, Michael Shannon, Shea Whigham

Produkcja (kraj): USA

Średnia ocena polskich widzów: 7

Wielogodzinna przygoda z gangsterskim półświatkiem

Fanów filmów spod znaku kina gangsterskiego nie brakuje. Dlatego stworzenie serialu w tej konwencji było strzałem w dziesiątkę. Dopełnieniem całości jest osoba Martina Scorsese odpowiadającego za produkcję. „Zakazane imperium” to od pierwszej do ostatniej minuty, począwszy od pierwszego sezonu, skończywszy na ostatnim, kawał dobrej roboty. Oglądając, nie mamy czasu się nudzić, z zainteresowaniem przyglądamy się losom głównych bohaterów, a także obserwujemy nie mniej ciekawe wątki poboczne. „Zakazane imperium” Sezon 4. udowadnia, że zdecydowanie nie należy do tych seriali, które startowały z wielką pompą, były niezwykle wciągające i zjednywały sobie mnóstwo wielbicieli, ale z każdym kolejnym sezonem było coraz gorzej. Tego rodzaju produkcji telewizyjnych jest wiele, ale „Zakazane imperium” nie traci na wartości nawet przez chwilę. Sezon 4. ma wartkie tempo, jest świetnie wyreżyserowany i zmontowany, scenariusz wolny jest od jakichkolwiek mankamentów. Wszystko dopracowane jest w najdrobniejszych detalach.

Co zobaczymy w czwartej serii serialu?

Osią serialu w czwartej odsłonie jak zawsze są losy Nucky’ego Thompsona, polityka trzymającego w garści cały nielegalny biznes w Atlantic City. Fabuła rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach, jakie miały miejsce w poprzednim sezonie. Porachunki z Gypem Rosettim sprawiły, że główny bohater musiał nieco wycofać się w cień. Teraz jednak znów będzie musiał zacząć działać, pojawią się bowiem nowi przeciwnicy, a także nowe interesy do zrealizowania. W serialu pojawią się również ciekawie ujęte wątki dramatyczne.

Dwanaście arcyciekawych odcinków „Zakazanego imperium” sezonu 4. czeka w znakomitym wydaniu DVD. Lajkujcie i dzielcie się spostrzeżeniami na temat tej serii serialu.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (0 ocen)

Kategoria: Dramat

Tagi: , , , ,

Kto to napisał?

Zostaw swój komentarz